Biurko, które idealnie pasuje do salonu.

Ponieważ pracujesz w domu lub po prostu potrzebujesz miejsca do przechowywania papierów i sortowania poczty, postanowiłeś stworzyć przestrzeń biurową w swoim salonie. Zrozumiałe jest, że teraz trzeba podjąć działania, ale jak stworzyć ten kącik biurowy, a zwłaszcza jak go udekorować?

Biurko w salonie?

Coraz więcej ludzi pracuje z domu. Czy to w kontekście telepracy, czy też pracy na własny rachunek, do pracy potrzebny jest prawdziwy kącik biurowy. Dla wygody i braku miejsca często powstaje w salonie.
Zamiast osiedlać się na rogu stołu jadalnego lub w sofie, zobaczysz, że istnieją inne proste rozwiązania, aby mieć prawdziwe biurko w swoim salonie. Dzięki odpowiednim sztuczkom i odrobinie wyobraźni, doskonale wkomponuje się w wystrój!

Harmonia lub dysonans.

Masz dwa rozwiązania w zakresie wyposażenia swojego miejsca pracy w salonie: albo zdecydujesz się wkomponować je w otoczenie tak, aby było jak najbardziej dyskretne, albo wolisz bawić się kontrastami, aby wyraźnie odgraniczyć swoją przestrzeń biurową.
W pierwszym przypadku należy wybrać mebel w tej samej tonacji co meble do salonu lub przezroczyste, szklane biurko. Są też chowane biurka, które po zamknięciu staną się niewidoczne. Są one po prostu przymocowane do ściany. Po zamknięciu wyglądają one, w zależności od modelu, jak małe szafki lub półki.

Druga opcja zaznacza przejście, np. poprzez pomalowanie fragmentu ściany na inny kolor lub dodanie paska oryginalnej tapety. Tapety panoramiczne są idealne do tego typu wzornictwa. Inspiracja botaniczna lub krajobraz, to do Ciebie należy wybór, co chcesz mieć przed sobą podczas długich godzin pracy.
Można również wizualnie odgraniczyć przestrzeń biurową, układając pod nią wykładzinę. Postaw na piękny i wygodny fotel designerski, który w salonie będzie o wiele ładniejszy niż wulgarny fotel biurowy godny otwartej przestrzeni.

Gdzie przechowywać dokumenty?

Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie wybierzesz, w każdym przypadku będziesz musiał być metodyczny w sprzątaniu. Ponieważ pokój dzienny jest pokojem rodzinnym, powierzchnia biurowa nie może być brudna, ponieważ ryzykujesz utratę ważnych dokumentów.
Po zakończeniu pracy upewnij się, że masz czystą przestrzeń, instalując pudełka szufladowe pod biurkiem lub układając wysokie półki, na których umieszczane są pudełka i jednostki magazynowe.
Pomyśl również o półkach ściennych i tablicach z kołkami. Zapewniają one nowe i dekoracyjne miejsce do przechowywania danych na biurku i są bardzo modne. Wybieraj modele z metalu lub złotego mosiądzu.

Biurko jako dekoracja salonu.

Jeśli nie jesteś w stanie całkowicie odsunąć biura od siebie, to musicie zadbać o zachowanie przyjaznej atmosfery salonu. Aby to zrobić, dodaj kolorową lampę do biurka i udekoruj ściany kilkoma dekoracyjnymi ramkami dla uzyskania bardziej relaksującej atmosfery. Biuro może być również prawdziwą przestrzenią dekoracyjną. Zainstaluj knick-knacks, ale także rośliny w tej części pomieszczenia, aby zachować spójność.

Biurko w rogu.

Idealnym miejscem do zintegrowania biura z salonem jest narożnik pomieszczenia, najlepiej w pobliżu okna. Jasność jest bardzo ważna podczas pracy. Kąty pokoju są często zmarnowane miejsce, ale z odpowiednim układem mogą być bardzo przydatne!
Ustawiając swoje biuro w rogu salonu, można się odizolować. Jeśli możliwe jest zainstalowanie zadaszenia w tym obszarze w celu dalszej izolacji tej przestrzeni, to jeszcze lepiej! Ale jeśli nie, to bycie w kącie z plecami do reszty pomieszczenia pozwala już na odizolowanie się i koncentrację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *