Domek z ogrodem

Jeśli marzy ci się wielka rodzina, albo chcesz swoim najbliższym zapewnić komfort życia, własną przestrzeń a także możliwość wyjścia do własnego ogrodu, to na pewno regularnie przeglądasz ofertę domów jednorodzinnych albo bliźniaków w swojej najbliższej okolicy. Chociaż jest to na pewno spory wydatek, który dodatkowo wiąże się z zaciągnięciem kredytu hipotecznego, to na pewno jest to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które nie chcą się cisnąć w niewielkim mieszkaniu w środku miasta. W końcu możliwość urządzenia własnego pokoju, przestrzennego salonu a także ogrodu to nie tylko wyzwanie le również doskonała zabawa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Dom i ogród jako doskonała przestrzeń dla rodziny

Jeśli nawet twoja rodzina liczy tylko trzy osoby, lub na razie tylko planujesz większą ilość domowników, to i tak warto pomyśleć o własnym domku. W końcu mieszkania w bloku stają się coraz mniej popularnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi ze względu na niewielki metraż naszych mieszkań a także niewielkie ilości przestrzeni zielonej. Szczególnie, że coraz więcej osiedli budownictwa wielorodzinnego i tak powstaje współcześnie poza ścisłym centrum wielkich miast. Z tego też powodu zakup domku bardzo często jest równoznacznym z mieszkaniem w bloku, zarówno pod względem lokalizacji,, jak i nawet samej ceny. A korzyści z nim związane są przecież olbrzymie. W końcu od znacznie większej albo chociaż bardziej funkcjonalnej przestrzeni uzyskujemy również piękny ogródek i to całkiem sporych rozmiarów, jeśli akurat nie decydujemy się na dom w zabudowie szeregowej. W końcu każdy z nas coraz bardziej po pandemii ceni sobie właśnie przestrzeń życiową.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, ze współcześnie większość projektów nie zakłada już parterowych domków z niewielkich strychem bez funkcji użytkowej. Dzisiaj ta tendencja już się zmienia. Coraz częściej możemy znaleźć projekt domu o całkiem sporym metrażu rozłożonym na parter i piętro. W ten sposób mamy możliwość uzyskania nie tylko większego domu, ale również większej działki, na której możemy urządzić naprawdę funkcjonalny ogródkiem, w którym znajdzie się miejsce zarówno do wypoczynku, jak i aktywnego spędzania czasu.
W takim domku warto zwrócić uwagę również na przestrzeń związaną z kuchnią, salonem i jadalnią. To coraz częściej funkcjonalny aneks kuchenny, w którym najdziemy miejsce na wszystkie potrzebne sprzęty, ale również wygodną jadalnię z przestrzenią wypoczynkową. W ten sposób na przestrzeni kilkudziesięciu metrów kwadratowych możemy urządzić naprawdę piękne i nowoczesne wnętrze.
Podobnie jest zresztą z przestrzenią na dworze. Znajdzie się tam miejsce na niewielkie miejsce parkingowe przed domem, ale również szopkę na narzędzia, miejsce do przygotowania grilla, czy niewielki plac zabaw dla dzieci. A jeśli masz smykałkę do drewna lub zmysł architekta, to możesz również zaplanować niewielkie kwietniki wykonane drewna, w których z radością posadzisz drzewka czy ulubione kwiaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *