Doniczki diy

W związku ze zbliżającą się wiosną wiele perfekcyjnych pan domu już wzięło się za generalne porządki i upiększanie mieszkanie. Coraz częściej zastanawiamy się czy nie przesadzić naszych roślin i w związku z tym zastanawiamy się również nad nowymi doniczkami. Warto jednak pamiętać, że dbając o nasze środowisko warto postawić na doniczki diy, które nie tylko oszczędzają środowisko, nasze portfele a dodatkowo ich przygotowanie jest świetną zabawą!

Jak przygotować doniczki diy – informacje i porady

Jeśli akurat chcesz kupić nowe doniczki, ale w twoim domu i tak jest ich już całkiem sporo, albo gdy masz trochę wolnego czasu na zdobienie posiadanych już doniczek, to możesz rozbudzić swoją wyobraźnię. W zależności od tego jakie masz rośliny możesz zacząć kombinować. Te najmniejsze, które dopiero wysadzisz do osobnych doniczek możesz w finezyjny sposób umieścić w starych kubkach i filiżankach, które nie mają już kompletu. Niewielkie doniczki ogrodnicze do rozsady możesz spokojnie umieścić w ulubionym kubku. To nie tylko nowe życie dla twojej porcelany ale również sposób na ozdobienie mieszkania.

Możesz również przyozdobić już posiadane doniczki, które są już nie pierwszej świeżości. W tym celu możesz wykorzystać koronki, stare ubrania, a także farby czy lakiery, które masz w domu. Przyda się również masa ze starych gazet. To w jaki sposób przyozdobisz doniczki zależy tylko od twojej wyobraźni i wystroju domu. W końcu wszystko powinno do siebie pasować. W ten sposób dasz im też nowe życie. W ten sposób możesz też przekształcić w doniczki również inne pojemniki w domu, których już nie potrzebujesz.
Jeśli jednak i te sposób nie przypadły ci do gustu a twoje wnętrze jest typowo loftowe, to możesz wykonać doniczki z betonu samodzielnie. Wystarczy kilka pojemników, które będą pełniły funkcje formy i oczywiście odpowiednia masa. W ten sposób możesz od razu brać się do roboty. Pamiętaj jednak, że masa musi dokładnie wyschnąć zanim posłuży ci za nową doniczkę czy osłonkę na rośliny.

W ten sposób też możesz w miarę własnych możliwości i materiału zrobić wyjątkową kolekcję doniczek, które aktualnie są wyjątkowo modne i dostępne w wielu sklepach. Nie musisz się jednak martwić o ich cenę. W końcu do kupienia masz tylko beton czy inna tego rodzaju masę.
Jak widać wykonanie odpowiednich doniczek do twojego wnętrza nie jest zbyt trudne, wymaga jednak od ciebie trochę czasu, kreatywności i oczywiście odpowiednich materiałów. Jest jednak znacznie łatwiejsze i tańsze niż zakup nowych i stylowych produktów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *