Drzwi wewnętrzne do domu i mieszkania – drewniane czy z płyty MDF? Które są lepsze?

Jeśli planujesz remont w mieszkaniu lub właśnie zakończyłeś wykończenie wnętrza domu, to dobry moment na to, aby pomyśleć o nowych drzwiach wewnętrznych. Jakie drzwi wybrać, czym się kierować podczas zakupów oraz na co zwrócić szczególna uwagę? Sięgnij po inspiracje i wybierz stylowe drzwi do domu lub mieszkania!

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Zanim zdecydujesz się na konkretny model, powinieneś zdecydować z jakiego materiału mają być wykonane Twoje drzwi. Czy zdecydujesz się na drewniane drzwi wewnętrzne, a może drzwi ze szklanymi elementami? Sprawa wymaga starannego przeanalizowania. Najtrwalsze drzwi będą zrobione z drewna. Możesz zdecydować się również na płytę wiórową MDF. Pamiętaj, że te drewniane egzemplarze wymagają mocniejszych zawiasów – drewno jest ciężkie. Poza tym, jeśli pomieszczenie jest narażone na duże działanie wilgoci, wówczas drewniane drzwi wewnętrzne będą lepsze. Po kilku latach użytkowania płyta MDF ma tendencje do odklejania się, gdy jest narażona na działanie wilgoci.

Białe drzwi wewnętrzne w modnym stylu skandynawskim

Moda na skandynawskie wnętrza nie mija. Z czasem dochodzą do niej inne elementy, np. inspiracje latami 60 tymi. Stylowe drzwi do domu w białym kolorze muszą być nienagannej jakości, ponieważ na jasnych powierzchniach szczególnie mocno widać zarysowania i zniszczenia. Jedne z najpiękniejszych modeli drzwi wewnętrznych są drzwi dwuskrzydłowe. Wspaniale prezentują się w kamienicy lub dużym domu o okazałym salonie. Białe drzwi wewnętrzne są równie dobre, gdy masz pomieszczenia urządzone w stylu rustykalnym, glamour (wtedy wybierz drzwi wewnętrzne z połyskiem lub szybą) oraz nowoczesnym. Jeżeli zastanawiasz się, jakie drzwi wewnętrzne wybrać, pamiętaj aby pasowały one także do listw przypodłogowych i pozostałego wyposażenia. Obecnie raczej odchodzi się od montowania drzwi w tym samym kolorze co meble, gdyż takie połączenie wygląda nudno, a nawet kiczowato.

Ile kosztują drzwi wewnętrzne?

Cena produktu uzależniona jest od surowca, z którego drzwi zostały wykonane. Drewno będzie droższe, zaś płyta MDF tańsza. Skorzystaj z porównywarek cen, gdy zależy Ci na oszczędnościach, a w poszukiwaniu inspiracji skorzystaj z gotowych aranżacji wnętrz, które będą Ci najbardziej odpowiadały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *