Jak możesz wykorzystać drewniane listwy na ścianie?

Każdy z nas urządzając własny dom czy też mieszkanie myśli o tym, żeby zaaranżować niepowtarzalne wnętrze. Oczywiście jest na to naprawdę wiele sposobów, a w zapoznaniu się z nimi pomagają nam oczywiście czasopisma i programy o tematyce urządzania wnętrz. Wbrew pozorom nie musimy wydawać milionów, żeby nasz dom zawsze robił wrażenie na osobach, które nas odwiedzą. Jednym z nich jest wykorzystanie takiego elementu, jak drewniane listwy ozdobne na ścianę. To, w jaki sposób je wykorzystany zależy jedynie od naszej wyobraźni, a to przecież nie jest żadne ograniczenie.

Jak możesz wykorzystać drewniane listwy na ścianie?

Drewniane listwy to nie tylko dekoracyjny sposób na wykończenie ściany i podłogi. Od lat to znacznie więcej, ponieważ z takich listew, czy to gładkich czy też ukształtowanych w wymyślny kształt możemy tworzyć swobodne kompozycje. W ten sposób możesz również dodać smaku pomieszczeniu w każdym stylu, zarówno nowoczesnym, jak i klasycznym. Jeśli w twoim salonie znajdują się tradycyjne meble i chcemy uzyskać bardziej pałacowy wygląd ścian możemy ułożyć z listew gustowną sztukaterie. Oczywiście sukcesem jest odpowiednie ułożenie poszczególnych elementów oraz dopasowanie ich kształtu do naszych oczekiwań. Tego rodzaju listwy sprawdza się również w nowoczesnych stylizacjach. Wystarczy nakreślić abstrakcyjne wzory naszej ścianie a następnie wypełnić je właśnie tego rodzaju listwami, by uzyskać niepowtarzalną ozdobę naszego domu.

Oczywiście w zależności od wybranego stylu pomieszczenia możemy dodatkowo zdobyć listwy, z którymi pracujemy. Oczywiście w klasycznych salonach na pewno najlepiej sprawdzi się taką ozdoba w kolorze białym. Ale przy stylu nowoczesnym, czy w pokoju dziecięcym możemy na przykład poszaleć z kolorem i pomalować nasze listwy. Wówczas będą one wyglądać jeszcze ciekawiej, a my uzyskamy niepowtarzalny efekt.
Dlaczego warto zdecydować się na drewniane listwy? Podobne zdobienia możemy wykonać z listew styropianowych, jednak materiał ten nie da aż tak świetnego efektu a dodatkowo jest podatny na uszkodzenia, a to już spory problem, szczególnie jeśli w domu są dzieci.

Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś się, w jaki sposób ozdobić ścianę to warto rozważyć konstrukcje z tego rodzaju listew. Czasem wystarczy prosty pasek oddziałujący dwa kolory na ścianie, żeby uzyskać ciekawy efekt, ale to już naprawdę zależy od naszej wyobraźni i oczekiwania. W końcu z linii prostych jesteśmy w stanie wyczarować prawdziwe cuda. Wystarczy dobry projekt i można przystąpić do tworzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *