Jak wybrać stół do małej kuchni?

Zanim przejdziemy do zakupów i wyboru stolika do kuchni, warto najpierw ustalić, czego potrzebujemy. Najpierw należy zdecydować, do czego potrzebny będzie stół w kuchni. Czy będzie to przygotowanie posiłków, a może wspólne rodzinne biesiadowanie lub ma to być tylko ozdoba wnętrza. Dopiero po ustaleniu funkcji stołu w kuchni można uściślić takie detale jak kształt i rozmiary.

Jak wybrać kształt stołu do kuchni?

Wybierając stół do kuchni trzeba wziąć pod uwagę rozmiary samego pomieszczenia. Okrągły stół jest idealny do małej kuchni, gdy rodzina z niego korzystająca to nie więcej niż cztery osoby, Okrągły stół do małej kuchni to także perfekcyjny wybór, gdy w domu są małe dzieci (brak rogów). Poza tym taki stół zawsze pasuje do każdego wnętrza (koło to idealna figura). Przyjmuje się, że optymalną wysokością kuchennego stołu jest ok. 70 – 80 cm. Warto również zakupić stół z dobrej jakości materiałów, aby służył przez długie lata. Okrągły stół zawsze pozwala usiąść większej ilości osób przy mniejszej przestrzeni. Każdy przy takim stole siedzi w podobnej odległości, a brak rogów, kantów nie stanowi zagrożenia.

Jaki powinien być okrągły stół do małej kuchni?

Stół w kuchni powinien być głównie trwały i praktyczny. Dlatego też dobrym wyborem będzie drewniany, okrągły stół kuchenny. Obecnie na rynku dostępne są także stoły wykonane z takich materiałów jak płyty MDF lub laminaty. Ostateczny wybór zależy od wnętrza, stół powinien być dopasowany do już istniejącej aranżacji. Wielkość stołu do kuchni powinna być dopasowana do pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Stół w małej kuchni musi pozwalać na swobodne poruszanie się oraz być miejscem komfortowym do spożywania posiłków. Przy wyborze odpowiedniego stołu do małej kuchni trzeba kierować się takimi parametrami jak:

  • ilość dostępnego miejsca,
  • styl całego wnętrza,
  • ilość osób mających zasiadać do stołu,
  • dostępność opcji złożenia mebla,
  • bezpieczeństwo (okrągły stół to brak kantów).

Przy zakupie należy uwzględnić przede wszystkim własne indywidualne potrzeby oraz materiał, z jakiego jest wykonany stół, aby służył przez długi okres czasu i stanowił elegancki element wnętrza. Znalezienie praktycznego stołu do małej kuchni sprawi, że będzie można liczyć na więcej przestrzeni, ale też na większą wygodę w kuchni przy przygotowaniu posiłków. Okrągły stół jest bardzo łatwo ustawić w pomieszczeniu, gdyż pasuje wszędzie. Taki stół komponuje się z większością stylów, w jakich komponowane są kuchnie. Na okrągłym stole zmieści się sporo przedmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *