Kandelabry i świeczniki jako nowoczesne reinterpretacje tradycyjnych wzorów

Dzięki tradycyjnej ornamentacji i staroświeckiemu urokowi kandelabry są do dziś poszukiwanymi składnikami wyposażenia wnętrz. W przeszłości zabytkowe kandelabry były niezbędne do oświetlania dom -ów, a w dzisiejszych czasach stały się elementami dekoracyjnymi i scenograficznymi. Dotyczy to szczególnie designerskich kandelabrów stołowych lub podłogowych, jak również nowoczesnych świeczników, co jest wynikiem kreatywności projektantów, którzy lubią bawić się kształtami, tworząc niepowtarzalne modele i coraz bardziej oryginalne wersje.

W ofertach można znaleźć kandelabry, które występują w wielu różnych formach i kolorach, świeczniki kandelabry srebrne, kandelabry w kolorze szarym, czarnym, białym, a nawet świeczniki i kandelabry w kolorze czerwonym, chociaż ta tonacja wymaga szczególnej uwagi, ponieważ stała się modna, a zarazem uniwersalna.
Przykładem takiego rozwiązania może być kryształowy świecznik w czerwonym kolorze, na którym można umieścić pięć świec i który swoim kształtem nawiązuje do średniowiecznej tradycji.

Obecnie dużą popularnością cieszą się nie tylko złote świeczniki bożonarodzeniowe, ale też świeczniki ze złotymi elementami zdobniczymi, które są chętnie wstawiane do lśniących wnętrz w stylu glamour z echem retro. Złote świeczniki w bardziej współczesnych interpretacjach podkreślają ciepło płomienia i cechują się niepowtarzalnym urokiem, który nie może nie przyciągać uwagi.
Ci, którzy preferują delikatny, pastelowy róż, mogą skorzystać ze specjalnej oferty i nabyć świecznik pastelowy różowy z masy perłowej. Dziś pastelowe różowe świeczniki nabrały nowoczesnego wyglądu i wszędzie wyglądają dobrze. Doskonale sprawdzają się w połączeniu z odcieniami szarości lub ciemną czernią, dzięki czemu można uzyskać bardziej wyrazisty kontrast.

Oprócz koloru elementem wyróżniającym dzisiejsze świeczniki kandelabry jest kształt. Minęły już czasy, gdy kandelabr kojarzył się z typowym elementem wyposażenia z kilkoma ramionami lub tradycyjnym świecznikiem z podstawką i cylindrem, do którego wkłada się cienką, długą świecę.

Dzisiaj te klasyczne warianty są wykonywane w różnych reinterpretacjach, którym towarzyszą nowe, atrakcyjne wzory.
We współczesnych ofertach producentów można spotkać ozdobne świeczniki w kształcie owoców, spośród których najbardziej popularne są te w kształcie ananasa, zwłaszcza w wersji złotej. Przywołują tropikalną atmosferę i nastrój odprężenia.

Jeśli chodzi o świeczniki kandelabry nie ma żadnych ograniczeń w projektowaniu. Producenci i rzemieślnicy proponują te produkty w najróżniejszych formach, od świecznika w kształcie sześcianu z metalowego drutu do masywnego świecznika w kształcie kuli, od linii kulistych do fasetowanych typowych dla pryzmatów, co stanowi dowód, że świecznik kandelabr jest obiektem, który można interpretować na wiele sposobów.

Wyobrażenie sobie świecy stołowej, łazienkowej czy salonowej bez odpowiedniego świecznika jest niemożliwe. Zaniedbanie tego szczegółu grozi zepsuciem typowej atmosfery tworzonej przez delikatne światło świec.

Mając na myśli te oryginalne zalety kandelabrów i świeczników, producenci postanowili wykorzystać ich możliwości, czego dowodem jest ciągle rozbudowywany asortyment kandelabrów i świeczników. Pozwala to na dobranie odpowiedniego modelu dla siebie i zdefiniowanego stylu wnętrza, nie ważne, czy to będzie klasyczny złoty kandelabr, czy kandelabr z nowoczesnym designem, w ofertach każdy znajdzie taki produkt, który zaspokoi wszystkie jego wymagania zarówno pod względem gustu, jak i konkretnego wystroju wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *