Mieszkanie z klasą – ile kosztuje wynajęcie projektanta wnętrz?

Mieszkanie z klasą – ile kosztuje wynajęcie projektanta wnętrz? Jak się okazuje w praktyce, wcale nie musi się to wiązać ze sporym wydatkiem! Taka usługa zapewnia przede wszystkim wprowadzenie funkcjonalnych rozwiązań do wnętrz oraz pozwala uniknąć błędów podczas samodzielnego projektowania. Zaletą jest z pewnością jest to, że spora konkurencja na rynku wpływa na obniżenie ceny. To powoduje, że dzięki temu łatwiej jest znaleźć fachową pomoc w zakresie wystroju wnętrz oraz pozwolić sobie na komfort i zaoszczędzić czas.

Jaka jest cena za wynajęcie projektanta wnętrz?

Pierwszym krokiem, który warto zrobić przed wysłaniem zapytania do architekta wnętrz jest przygotowanie metrażu mieszkania. Ceny zależą zarówno od wielkości pomieszczenia, jak i od rodzaju usług, jakimi klient jest zainteresowany. Czynniki, które mogą wpłynąć na cenę, to również lokalizacja, czy rodzaj budynku (dom lub mieszkanie). Średnia cena będzie się wahać od 140 zł do 250 zł za m2, natomiast za godzinę pracy wyniesie ok. 200 zł. Najtańsze będą podstawowe pakiety, które często zawierają ofertę spotkania z projektantem i oszacowanie potrzeb przez klienta. Nieco droższe, to projekty kompleksowe, w skład których wchodzić może m.in. nadzór przez projektanta na budowie.

Co ciekawe, większe pomieszczenie (w porównaniu z mniejszym) może generować mniejsze koszty związanie z aranżacją wnętrz. Wynika to z tego, że projektant jest w stanie łatwiej przygotować elementy pod większe mieszkanie. Problematyczne może zaś okazać się mniejsze pomieszczenie, które wymaga intensywnego nakładu pracy i dokładniejszego planowania aranżacji przez specjalistę.

Jakie usługi najczęściej proponuje architekt?

Kiedy przygotowaliśmy już metraż pomieszczenia, ważnym elementem jest uzgodnienie z architektem zakres usług, jakimi jesteśmy zainteresowani. Specjalista w trakcie rozmowy i omawiania indywidualnych preferencji, zaproponuje przygotowanie paru wariantów wystroju pomieszczenia. Jest to ważny element, który umożliwi klientowi przejrzenie różnych propozycji i lepsze dopasowanie jednej z nich do swoich potrzeb.

Jeśli zależy nam wyłącznie na rozmowie z architektem i wyjaśnieniu paru wątpliwości, warto postawić na konsultację. Projektant chętnie umówi się na spotkane i doradzi, jakie rozwiązanie będzie najlepsze.

Rzetelnie wykonana praca, to podstawa przy aranżacji mieszkania. W tym przypadku, usługa nadzoru nad wykonawcą może okazać się niezastąpiona. Architekt sporządzi raport z ewentualnych nieprawidłowości, którymi powinien zając się wykonawca.

Dla tych, którzy nie czują się swobodnie podczas wyjazdu do sklepu meblowego i na samą myśl odechciewa im się wystroju wnętrz, istnieje pewne rozwiązanie. Projektant może zapewnić pomoc w zakupach, co zaoszczędzi czas i nerwy.

Wizualizacja 3D pomieszczenia jest kolejnym dodatkiem w pakiecie usług oferowanych przez specjalistę. Pomoże ona na przygotowanie realistycznych projektów, które pomogą klientowi jeszcze lepiej przyjrzeć się planowi wystroju.

Jak wyglądają ceny za aranżacje poszczególnych pomieszczeń?

Decydując się na wystrój pojedynczego pomieszczenia, zapłacimy nieco inną cenę w porównaniu z projektem całego domu. Aranżując łazienkę, kuchnię, czy pokój, klient zapłaci średnio od 2 000 – 2 500 zł za pomieszczenie. Cena zależy od trudności wykonania projektu oraz zastosowanych materiałów.

Kwota pomieszczeń zależeć będzie również od wielkości i rozmieszczenia poszczególnych fragmentów. W łazience istotne jest oszacowanie rodzaju i ilości umeblowania oraz umiejscowienie elementów sanitarnych. W kuchni warto skupić się na detalach, takich jak hydraulika i elektryka. Sprzęt AGD jest także brany pod uwagę podczas wyliczania ceny. Jeśli chodzi o pokój, to tutaj czynnikiem decydującym o cenie będzie głównie rodzaj zastosowanych materiałów. W pokoju dziecięcym możemy postawić na wiele udogodnień dla dziecka, natomiast w sypialni zastosować bardziej optymalne i minimalistyczne rozwiązania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *