Narożniki rozkładane do małych wnętrz

Aranżowanie przestrzeni to wyzwanie dla każdego właściciela domu czy mieszkania. Dodatkową trudność napotykają użytkownicy, którzy potrzebują urządzić niewielką przestrzeń. Trzeba wówczas na ograniczonym metrażu zmieścić wszystkie meble i dodatki, jakie są potrzebne do wygodnego i praktycznego korzystania. Specjalnie z myślą o takim zapotrzebowaniu powstały narożniki rozkładane do małych wnętrz. Dzięki ich podwójnej funkcji, spełniają oczekiwania wymagających użytkowników.

Narożniki – praktyczne meble w Twoim domu

Jedną z cech rozkładanych narożników jest ich kompaktowość, która zarazem nic nie ujmuje praktycznemu wymiarowi tych mebli. W przypadku modeli do małych salonów czy pokoi gościnnych, warto zwrócić uwagę na wielkość samej bryły narożnika: nie powinna być zbyt mocno obudowana pianką tapicerską, która powoduje zwiększenie wymiarów narożnika. Sam narożnik powinien mieć dwie funkcje w jednym meblu: opcję wypoczynkową i opcję spania. Dzięki możliwości przekształcenia mebla w łóżko, nie potrzeba dodatkowego mebla, przeznaczonego do spania. W przypadku modeli rozkładanych ważne jest, aby wybrać taki narożnik, który po rozłożeniu zmieści się w pokoju i nie utrudni dojścia do innych części pomieszczenia.

Drugą kwestią na którą warto zwrócić uwagę jest fakt, że narożniki rozkładane do małych wnętrz, które posiadają ciemniejszą barwę, dają optyczne wrażenie mniejszego mebla. Kolory mają duże znaczenie, zarówno w przypadku ścian jak i mebli – biel ścian zawsze optycznie powiększy pokój a jasne meble, odwrotnie: sprawią, że salon będzie zbyt przeładowany. W małych pomieszczeniach – czy to fizycznie czy optycznie – liczy się każdy metr kwadratowy. Trzeba pamiętać, że wrażenia wizualne bardzo wpływają na jakość wypoczynku.

Mały narożnik w Twoim salonie

Mały narożnik nie oznacza tego, że w jakiś sposób jego funkcjonalność będzie gorsza od jego większego odpowiednika. Wręcz przeciwnie. Na rynku mebli dostępne są designerskie rozwiązania dla każdego typu narożników czy to dwu czy trzyosobowych. Często właśnie te mniejsze modele posiadają dodatkowe udogodnienia, jak podstawka pod napoje na podłokietniku czy regulowane podnóżki. Dla użytkowników małych pomieszczeń to idealne i bardzo praktyczne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *