Praktyczna i estetyczna pufa jako ważny element współczesnego wystroju ogrodu

Czy może być coś przyjemniejszego niż wypoczynek na praktycznej pufie w ogrodzie lub na tarasie, gdy wyjdzie słońce? Dlatego właśnie tak ważny jest wybór odpowiedniej pufy na zewnątrz, co jednak w dużym stopniu zależy od naszego gustu i przestrzeni, gdzie zamierzamy umieścić ten praktyczny mebel.
Na rynku można spotkać różnego rodzaju pufy, od najmniejszego modelu po olbrzymią pufę zewnętrzną w kształcie gruszki lub subtelną okrągłą pufę, która pasuje do każdej aranżacji, zarówno tej wewnętrznej, jak i tej zewnętrznej.
Można też zdecydować się na komfortową pufę ogrodową, która uzupełni wygląd wystroju przestrzeni na świeżym powietrzu. Pufy ogrodowe, które można nabyć na rynku, stanowią zarówno praktyczny, jak i estetyczny element dekoracyjny współczesnych przestrzeni ogrodowych.
Wśród asortymentu puf ogrodowych można znaleźć takie modele, jak:

  • pufę zewnętrzną XXL przeznaczoną do leżenia,
  • pojedynczą pufę ogrodową, którą łatwo można wsunąć pod stolik kawowy,
  • pufę ogrodową ze schowkiem do sprytnego przechowywania różnych przedmiotów lub pufę dmuchaną ogrodową, która zyskała sobie miano praktycznego i modnego siedziska.

Decydując się na nabycie pufy ogrodowej, ważny jest również wybór materiału, z którego została wykonana.
Większość oferowanych przez producentów puf zewnętrznych jest odporna na działanie promieniowania UV i wody, dzięki czemu można je umieścić w pobliżu basenu bez ryzyka uszkodzenia.

Niezależnie od pogody – słonecznej, burzowej czy deszczowej – pufy ogrodowe można pozostawić na zewnątrz przez całe lato, a także zdjąć z nich pokrowce. Pokrowiec można prać w pralce.

Nie wahajmy się wybrać tkaniny i kolorystyki puf zewnętrznych, które będą pasować do leżaków i kanap ogrodowych. Dzięki temu wygląd przestrzeni na świeżym powietrzu zyska oryginalny charakter.
W asortymencie producentów można znaleźć pufy zewnętrzne o niezwykle zróżnicowanej kolorystyce, a może to być:

  • beż, taupe i biel, najodpowiedniejsza kolorystyka dla puf przeznaczonych dla współczesnego ogrodu,
  • czerwony, żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski to synonimy kolorów puf zewnętrznych, które idealnie pasują do nowoczesnego wystroju ogrodu,
  • pufy zewnętrzne w egzotyczne lub kwieciste wzory, idealne do dekoracji zewnętrznych w stylu bohemy.

Warto zauważyć, że pufa ogrodowa jest zawsze przydatna, gdy mamy  niespodziewanych gości.
Na rynku można znaleźć pufy ogrodowe wykonane z poliestru, tworzywa sztucznego, żywicy tkanej lub tkaniny, które są przeznaczone do optymalnego użytkowania na zewnątrz.

Zastosowane materiały są wodoodporne, odporne na promieniowanie UV, chlor, sól i pleśń. Są one starannie dobierane, aby osiągnąć idealną równowagę między estetyką, funkcjonalnością, komfortem i jakością.

Na przykład pufy ogrodowe rattanowe lub z plecionego sznura doskonale pasują do drewnianej podłogi tarasu. Aby uzyskać styl bohemy, wybierzmy pufę z juty lub z bawełny. Nadają one egzotyczny charakter zewnętrznemu wyglądowi ogrodu. Te materiały z włókien naturalnych są bardzo modne. Opowiadają się za powrotem do prostoty. Stonowane i ciepłe zarazem pasują do wielu dekoracji zewnętrznych.

Pufy ogrodowe są bardzo łatwe w utrzymaniu. Są one wykonane z tkaniny poliestrowej i mają pokrowiec, który można prać na zimno. Aby je utrzymać w dobrym stanie przez jak najdłuższy czas, należy je regularnie pielęgnować na przykład za pomocą ściereczki z mikrofibry. Natomiast do usuwania plam można używać wilgotnej gąbki, a po zakończeniu sezonu należy wyprać pokrowiec.

Jeśli pufy zewnętrzne nie są wykonane ze zdejmowanej tkaniny, można wyprać pokrowiec przy użyciu gąbki i ciepłej wody z mydłem. Na koniec dobrze jest wytrzeć je do sucha szmatką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *