Sprawdź, jak urządzić pokój młodzieżowy dla nastolatka

Nastolatek to jeszcze nie dorosły, ale już nie dziecko. Twoja pociecha wkracza w wiek dorastania? Warto zadbać o wystrój pokoju, aby nastolatek mógł czuć się w nim komfortowo i swobodnie. Jak urządzić pokój młodzieżowy dla nastolatka? Kilka najważniejszych informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Dobry plan to podstawa

Przez przystąpieniem do urządzania pokoju nastolatka, warto zadbać o plan. Trzeba ustalić kolorystykę, dodatki i zastanowić się, jaki styl aranżacyjny sprawdzi się najlepiej. Pamiętaj, że nastolatek nie jest już małym dzieckiem i warto zaangażować go w przygotowania. Młody człowiek na pewno ma już swoje preferencje, dotyczące wystroju pomieszczeń czy kolorystyki. Warto zapytać nastolatka i jego opinię i wspólnie stworzyć plan według którego będziecie urządzać pokój młodego człowieka.

Podział pomieszczenia na strefy

Pokój nastolatka powinien wyglądać stylowo, a także być jak najbardziej funkcjonalny. Warto podzielić pomieszczenie na strefy, aby zadbać o tę ważną kwestię. W pokoju nastolatka powinny znaleźć się:

  1. Strefa odpoczynku – ważne jest nie tylko wygodne łóżko, ale także miejsce do odpoczynku w trakcie dnia. Świetnie sprawdzi się stylowa i wygodna pufa do siedzenia lub stylowy fotel. W strefie odpoczynku trzeba także zadbać o oświetlenie i ozdoby. Należy unikać efektu przeładowania, gdyż w tej strefie ważne jest wyciszenie i relaks.
  2. Strefa do nauki – powinno znaleźć się w niej biurko, a także ergonomiczne krzesło. Warto również zadbać o miejsce na książki. Strefa do nauki powinna być ustawiona w taki sposób, aby nastolatek mógł w trakcie nauki korzystać jak najdłużej z naturalnego światła.
  3. Strefa przechowywania – potrzebna będzie funkcjonalna szafa, na pewno przydadzą się także komody oraz półki. Nastolatkowie mają zazwyczaj sporo drobiazgów, ubrań i dodatków, a więc dobrze przygotowana strefa przechowywania ma duże znaczenie.
  4. Strefa do realizacji pasji – w zależności od hobby nastolatka, powinna być odpowiedniej wielkości, aby młody człowiek mógł realizować swoją pasję w komfortowych warunkach.

Kolorystyka w pokoju nastolatka

Każdy rodzic wie, że nastolatek może często zmieniać zdanie i pasjonować się wieloma trendami. Jeśli chodzi o kolory ścian, warto wybrać taki, który z łatwością można dopasować do różnych stylizacji. Świetnie sprawdzi się klasyczna biel, szarości oraz beże. Dobrym pomysłem na ozdobę ściany w pokoju nastolatka jest także modna fototapeta. Oferta sklepów jest tak różnorodna, że odnalezienie odpowiedniego wzoru nie jest problemem. Fototapeta to także świetny sposób na zabezpieczenie ściany przed zabrudzeniami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *