Karnisze dla stylów dekoracyjnych.

Karnisze dla wszystkich stylów dekoracyjnych będą się prezentować właśnie tak:

Styl glamour

– są to karnisze bardzo ozdobne, najczęściej dekorowane motywami kwiatowymi lub dekoracjami w stylu romantycznym. Im większa i bogatsza dekoracja tym lepiej dla stylu glamour.

Styl skandynawski

– a tym stylu dominują bardzo minimalistyczne ozdoby na karniszach a nawet ich nie ma, są to proste karnisze do których najlepiej dobrać równie proste i minimalistyczne lniane zasłony.

Loftowy styl

– styl bardzo surowy lubujący się w naturalnych materiałach- metalowy karnisz o prostej konstrukcji idealnie dopasowuje się do tego stylu i idealnie będzie pasować do wnętrz właśnie w stylu loftowym.

Styl nowoczesny

– są ro karnisze o kwadratowym kształcie bez żadnych zbędnych zdobień.

Ukryte karnisze

– staja się one coraz popularniejsze. są to karnisze które maskuje się listwa lub sztukaterią zależnie od upodobań.

Styl naturalistyczny

– jest to styl w którym dominują naturalne surowce takie jak drewno. Drewniany karnisz będzie się pięknie prezentować i niezwykle efektywnie wyglądać we wnętrzu urządzonym w tym samym stylu. Będzie pięknym dopełnieniem pokoju.

Styl industrialny

– najlepiej do takiego stylu będzie pasować karnisz metalowy z bogato zdobionym zakończeniem- najlepiej z kryształem.

Styl vintage

– styl klasyczny wzorujący się na starych i delikatnie nadgryzionych zębem czasu rzeczach, najlepszy będzie karnisz metalowy lub drewniany, specjalnie postarzany, tak aby odwzorować jakąś starą rzecz.

Styl minimalistyczny

– karniszami w tym stylu będą linki na których będą mogły wisieć tylko lekkie firany i zasłony, tak aby linki wytrzymały i się nie zerwały.

Styl retro

– do tego stylu najbardziej będą pasować karnisze szynowe wykonane z tworzyw sztucznych jednak kolorem inspirować będą się w karniszach z metalu lub mosiądzu.

Styl włoski

– karnisz bogato zdobiony, odznaczający się niezwykłym przepychem i bogactwem, najczęściej metalowy.
Regulowane – będą to karnisze o regulowanej długości wykonane z prostego metalu, najczęściej białe bez zbędnych zdobień, najlepiej nadają się do powieszenia zazdrostek w kuchni.

Karnisze pojedyncze oraz podwójne

Karnisze pojedyncze idealnie wpasują nam się do stylów gdzie chcemy mieć same firanki lub zazdrostki. Za to podwójny karnisz, jak sama nazwa nam mówi, idealnie będzie komponować ze stylami gdzie zasłony są mile widzianym i nieodłącznym elementem. zasłony lub tak zwany makaron z materiału firanowego, żeby dodać stylu klasycznej firanie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *